kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Moras Jokajus
Vardas: Moras
Pavarde: Jokajus
Gimė: 1825-02-19
Mirė: 1904-05-05
Tautybė: Vengras
Aprašymas:

Moras Jokajus (Mór Jókai) vengrų dramaturgas ir romanų rašytojas.


Gimė Komarome, Vengrijos karalystėje. Dabar Komarono miestas priklauso Slovakijai. Augdamas M.Jokajus buvo gana bailus, uždaras, todėl buvo mokamas namie,  kol buvo išsiųstas į Bratislavą, mokytis  Kalvinistų kolegijoje, kurią ir baigė.

Kai mirė tėvas, Morui buvo 12 m. ir visa šeima nusprendė, kad vaikas turi sekti tėvo pėdomis ir mokytis teisės. Tačiau aistringam poetui nepatiko nuobodus teisininko darbas. Paskatintas Vengrijos akademijos, 1946 m. išleidžią knygą „Hétköznapok“ (Working Days).

Likusius metus gyveno kaip politiškai įtartinas asmuo, tačiau tai buvo puikiausi kūrybiniai metai, kadangi skyrė didelį dėmesį vengrų kalbos atkūrimui, sudarydamas ne mažiau kaip trisdešimt didelių romanų, bei nesuskaičiuojamų pasakojimų, esė, kritikos. Tai buvo periodas tokių šedevrų kaip „Erdély aranykora“ (Transilvanijos Aukso amžius), su jos tęsiniu „Török világ Magyarországon“ (Turkai Vengrijoje) ir kitais.

Keletas rašytojo kūrinių: „Szegény gazdagok“ (Poor Rich), 1860 m.,  „Elátkozott család“ (Doomed Family), 1861 m., „Politikai divatok“ (Political fashions), 1862 m.,  „Az új földesúr“ (The New Squire), 1863 m., „Mire megvénülünk“ (By the Time We Grow Old), 1865 m..

www.kabutes.lt


Citatos

Laimė ateina pas žmogų akimirksniu, kaip meteoro šviesa. Ji spindi gražiom spalvom, nutvieskia žemę ir padangę, o pakui virsta paprastu akmenėliu.
Meilė brangesnė už turtus: ji deimantas, kurio net karaliai negali nusipirkti; ji - visas pasaulis, nors ją galima apkabinti abiem rankom.
Mylimos moters šypsena spindi ir nakties tamsoje.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |