kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Noamas Chomskis
Vardas: Noamas
Pavarde: Chomskis
Gimė: 1928-12-07
Tautybė: Amerikietis/žydas
Aprašymas:

Noamas Chomskis  (Noam Chomsky) amerikiečių lingvistas, filosofas, politinis aktyvistas, rašytojas ir dėstytojas. Taip pat nusipelnęs profesorius Masačusetso universiteto. N.Chomskis žinomas akademinėje ir mokslinėje bendruomenėje kaip vienas iš šiuolaikinės kalbotyros tėvų. Nuo 1960 m.  plačiau žinomas  kaip politinis disidentas, anarchistas ir liberalus socialistų intelektualas.


Gimė Filadelfijoje, Amerikos žydų šeimoje. Tėvas buvo kilęs iš Ukrainos, motina iš Baltarusijos (kai kuriose šaltiniuose galima rasti lietuvišką kilmę). Kadangi tame rajone jie buvo vieninteliai žydai, iš aplinkinių dažnai pajusdavo tam tikrą neapykantą. Jau būdamas 12 -13 m. save identifikavo kaip anarchistą. Priklausė įvairioms radikalioms žydų, bei darbininkų organizacijoms.

Baigė vietinę mokyklą ir 1945 m. studijavo lingvistiką ir filosofiją Pensilvanijos universitete. 1949 m. vedė  kalbininkę Carol Schatz.

1967 m. N.Chomsky tapo vienu iš pagrindinių priešininkų Vietnamo karo , bei išleido  esė „Inteligentijos Atsakomybė“.

Nuo 1969 m. rašė knygas kritikuojančias JAV užsienio politiką. Dėl tokio požiūrio buvo ignoruojamas tuometinės žiniasklaidos, jam buvo grasinta susidorojimu.

ši asmenybė taip pat protestavo prieš persų įlankos karą 1991-1993 m., Izraelio politiką Gazos ruože.

Keletas iš daugybės autoriaus kūrinių:  „Tikslai ir vizijos“, „Pasaulio tvarka: senoji ir naujoji
“, „Hegemonija ar išlikimas“.

www.kabutes.lt


Citatos

Griausias būdas valdyti žmones, leisti jiems kalbėti tik tam tikromis temomis, ir skatinti labai plačias diskusijas tomis temomis.
Visas klausimas dėl pripažįstant valstybės teisę egzistuoti buvo išgalvoti tiktai Izraeliui. Kita vertus žmonės turi teisę egzistuoti. Taigi, žmonės kurie gyvena žemėje - izraelitai ir palestiniečiai - turi teisę gyventi saugiai ir taikoje.
Pasirodo, žmonių kalba- tai unikalus fenomenas be reikšmingo analogo gyvūnų pasaulyje.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |