kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Oskaras Vaildas
Vardas: Oskaras
Pavarde: Vaildas
Gimė: 1854-10-16
Mirė: 1900-11-30
Tautybė: Anglas/airis
Aprašymas:

    Oskaras Vaildas (Oscar Wilde) pilnas vardas ir pavardė Oscaras Fingalas O`Flahertie Willsas Wilde  (Oscar Fingal O Flahertie Wills Wilde) anglų dramaturgas, poetas, rašytojas, kilęs iš Airijos. Laikomas vienu žymiausių karalienės Viktorijos laikmečio dramaturgų. Labiausiai išgarsinęs romanas  „Doriano Grėjaus portretas“.


    Oskaras Vaildas , visą gyvenimą ieškojęs tobulumo ir grožio, iš tiesų metė iššūkį pasauliui tiek kūryba, tiek savo biografija, kurioje būta visko ir daug : braviūros ir išgyvenimų, atsainumo ir kančios

    Tėvas, seras Williamas Wilde-as, buvo vienas iš daugelio Dublino įžymybių - ausų ligų specialistas, archeologas ir chirurgas, žmogus, kuris niekada nenusigerdavo, bet retai kada būdavo blaivus, ir kuris mėgo „kitas“ moteris. Motina, garsėjanti kandžiais eilėraščiais ir neurotišku naciolizmu, buvo konservatyvios protestantiškos  šeimos atžala; puiki kalbėtoja, nuostabi šeimininkė svečiams, tačiau tikra nelaimė vaikui, gimusiam iš tokios santuokos.

    Dublino Trejybės koledže 1871-1874 metais studijavo klasikinę literatūrą, vėliau gavo stipendiją studijoms Oksfordo universitete, kurį baigė su pagyrimu.

    1891 metais Vaildas užmezgė romaną su markizo Queensberry sūnumi Alfred Douglas. Įsivėlęs į konfliktą su markizu Queensberry 1885 metais Oskaras Vaildas buvo apkaltintas „įvykdžius ypatingo nepadorumo veiksmus su kitais vyriškos lyties asmenimis“ ir nuteistas 2 metams sunkiųjų darbų kalėjimo. Tais pačiais metais buvo paskelbtas bankrutavusiu.

www.kabutes.lt

www.rasyk.lt

wikipedia


Citatos

Dauguma žmonių bankrutuoja, per daug investavę į gyvenimo prozą. Bankrutuoti dėl poezijos – garbinga.
Gyvenime yra tik dvi tragedijos: pirma yra negauti to, ko trokšti, antra - tai gauti.
Iš kančios tveriami pasauliai - ir nei vaikas, nei žvaigždė nėra gimę be skausmo.
Malonumas skirtas gražiam kūnui, o skausmas - gražiai sielai.
Skausmas, kitaip nei malonumas, nesidangsto kauke.
Jau esu sakęs, kad už kančios visuomet slypi tik kančia. Tačiau dar išmintingiau būtų teigti, kad už kančios visuomet slypi siela.
Niekas kitas neišgydys sielos, tik pojūčiai, kaip ir pojūčių niekas neišgydys, tik siela.
Sielos ir kūno harmonija - kaip tai svarbu! Beprotybės pagauti, mes juos atskyrėme ir sugalvojome realizmą, kuris pasirodė esąs grubus, sukūrėme idealą, kuris pasirodė esąs tuščias.
Žmogaus sielos neįmanoma pažinti - štai didysis bet kokios išminties pasiekimas.
Gyventi taip, kaip pats nori, nėra egoizmas. Egoistiška versti kitus gyventi taip, kaip norisi tau.
1 2 3 4 5 6
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |