kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Robert Ludlum
Vardas: Robert
Pavarde: Ludlum
Gimė: 1927-05-25
Mirė: 2001-03-12
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

Robert Ludlum amerikiečių rašytojas, 25 romanų autorius. Rašytojo kūriniai parduoti 290 milijonu tiražu ir išversti į 32 užsienio kalbas. Keli rašytojo kūriniai išversti ir į lietuvių kalbą. R.Lundlum taip pat leido knygas pasivadinęs slapyvardžiais  Jonathan Ryder ir Michael Shepherd.


Gimė Niujorke. Mokėsi Wesleyan universitete, Konektikuto valstijoje. Studijuodamas prisijungė į Alpha Delta broliją. Kol savo gyvenimo nesusiejo su rašytojo plunksna, jis buvo teatro aktorius ir režisierius.  Per antrąjį pasaulinį karą bandė prisijungti prie Karališkų Kanados oro pajėgų tačiau nesėkmingai.

Robert Ludlum romanuose dažnai vaizduojamas vienas didvyris ar mažą grupė, kovojanti prieš galingus priešininkus, kurių ketinimai nėra patys geriausi. Priešininkai sugeba naudoti politinius ir ekonominius mechanizmus.

Po trijų šimtų pasirodymų Niujorko ir vietiniuose teatruose, R.Ludlum parašė pirmąjį romaną „The Scarlatti Inheritance“ (1971 m.) . šiame kūrinyje pasakojo apie nacius ir tarptautinius finansininkus. Kaip pats rašytojas teigė, knyga buvo atmesta dešimt kartų, tačiau tapo bestseleriu iš karto.

Bornas

1980 m. pasirodo romanų seriją apie Borną. Pirmoji dalis vadinasi „The Bourne Identity“ (Bornas – sunaikinta tapatybė).  Siužetas: sunkiai sužeistą jaunuolį iš jūros ištraukia žvejai. Jis nepamena nieko: nei savo vardo, nei to, kas jam nutiko. Viskas, kas jam liko, - tai nugaroje implantuotas šveicarijos banke esančios sąskaitos numeris. Kankinamas nežinios, jaunuolis nusprendžia išsiaiškinti savo paslaptį.

Bandydamas rasti atsakymus į daugelį jam rūpimų klausimų, vaikinas staiga suvokia, jog kažkas labai nenori jo atminties prašviesėjimo ir jau pasmerkė jį mirti. Netrukus Bornas supranta, kad viso pasaulio samdomų žudikų ir teroristų taikikliai nukreipti į jį. Tik išlikę ypatingieji sugebėjimai padeda jam dingti iš profesionalių persekiotojų akiračio.

„Čanslerio rankraštis“

Į Lietuvių kalbą išverstas rašytojo kūrinys „Čanslerio rankraštis“  kaip ir priklauso rimtam trileriui, turi dokumentikos krislelį: pasakoja apie neišgalvoto asmens, John‘o Edgar‘o Hoover‘io, mirtį ir palikimą. Hoover‘is buvo pirmasis ir ilgiausiai dirbęs (1935-1972) FTB vadovas. Tas, kuris nebijojo nieko, ir tas, kurio pusė amžiaus bijojo visa Amerika, bijojo ne tik paprasti įstatymų pažeidėjai, bet bejėgiai prieš FTB vadovą buvo senatoriai, teismai, žurnalistai ir net trys prezidentai. Romane, parašytame 1977 m., trūksta daug pikantiškų detalių apie FTB vadovo paranojas, homoseksualizmą, fetišizmą, bet pirmuoju smuiku čia griežia ne pats Hoover‘is, o jo sukauptos svarbiausių šalies asmenų bylos, kuriose surinkta slapta informacija buvo tos gijos, padedančios tampyti visus lyg marionetes. (G-taskas.lt)

Dalis rašytojo kūrinių buvo ekranizuoti: „The Osterman Weekend, The Holcroft Covenant, The Apocalypse Watch, The Bourne Identity, The Bourne Supremacy ir  The Bourne Ultimatum“ (laimėjo tris oskarus).

www.kabutes.lt


Citatos

Baimė nepripažįsta išankstinių nusistatymų, jai nekliudo jokie rasiniai barjerai. Štai kas slypi Huverio bylose. Tik baimė.”
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |