kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Robertas Heinleinas
Vardas: Robertas
Pavarde: Heinleinas
Gimė: 1907-07-07
Mirė: 1988-05-08
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

     Robertas Heinleinas (Robert Anson Heinlein) amerikiečių mokslinės fantastikos rašytojas, dažnai vadinamas mokslinės fantastikos dekanu. Savo kūryba nustatė aukštus reikalavimus moksliniam žanrui. Jis  buvo pirmasis rašytojas, kurio darbus spausdino periodinis žurnalas „The Saturday Evening Post“ penktajame dešimtmetyje. Už savo kūryba R.Heinleinas buvo apdovanotas keturiais Hugo apdovanojimais.


     Gimė Butlerio miestelyje, Misūrio valstijoje. Didžiąją vaikystę dalį praleido Kanzaso mieste. Baigęs vietinę mokyklą įstojo į Jungtinių Valstijų Karinę jūrų akademiją ir tarnavo Jungtinių Valstijų kariniame jūrų laivyne. Kariuomenės įtaką atsispindėjo jo vėlesnėje kūryboje. Rašytojas tikėjo ištikimybe, vadovavimu ir kitais idealais.

    1929 m. vedė Eleanor Curry, bet santuoka buvo nesėkminga ir truko viso labo tik metus.  Netrukus vedė antrą kartą, o naujoji žmona Leslyn Macdonald buvo politinė radikalė. Apie praleistus metus su naująją žmona Robertas Heinleinas pasakė, kad jis buvo kaip ji „liepsnojantis liberalas“.

    1934 m. buvo atleistas iš karinio jūrų laivyno dėl tuberkuliozės. Per ilgus gynimosi mėnesius išvystė vandens lovą, kurią galima rasti trijose jo kūriniuose.

   Rašytojui buvo sunku rasti darbą. Vieną dieną pabandęs sudalyvauti literatūriniame konkurse, jį laimėjo, o jo kūrinį išspausdino redaktorius John W. Campbell. Nuo to laiko R.Heinleinas atsidėjo vien kūrybai. Per savo gyvenimą parašęs 114 kūrinių, 50 romanų.

Keletas rašytojo kūrinių

„Tuneli n the Sky“, „Erdvėlaivių kariai“, „šlovės kelias“, „Durys į vasarą“, „Žvaigždžių žvėris“, „Galaktikos pilietis“, „The Moon Is a Harsh Mistress,“, „Double Star“, „. Have Spacesuit — Will Travel“.

www.kabutes.lt


Citatos

Gyveni ir mokaisi. Arba negyveni ilgai.
Nekliudykite savo vaikams, kurdami jiems lengvą gyvenimą.
Man, mandagumas yra civilizacijos būtina sąlyga.

Moterys ir katės daro, kaip joms patinka, vyrams ir šunims lieka nusiraminti ir susitaikyti su tuo.

Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |