kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Ronaldas Reiganas
Vardas: Ronaldas
Pavarde: Reiganas
Gimė: 1911-03-11
Mirė: 1911-06-05
Tautybė: Amerikietis
Aprašymas:

Ronaldas Vilsonas Reiganas (Ronald Wilson Reagan) buvo 40-asis JAV prezidentas, pareigas ėjęs nuo 1981 m. iki 1989 m. ši asmenybė taip pat buvo tapusi 33-uoju Kalifornijos gubernatoriumi (1967-1975 m.).


Gimė Ilinojaus valstijoje. Dėl savo išvaizdos, mažo ūgio bei gan storo sudėjimo buvo pravardžiuojamas olandu (dutch) ir  ši pravardė lydėjo jį  gana ilgai.

šeimai persikėlus į Diksoną, R.Reiganas susidomėjo vaidyba. 1926 m. dirbo Rok Riveryje Louelo parke gelbėtoju.

1932 m. baigęs Eurekos kolegiją išvažiavo į Ajovos valstiją, kurioje dirbo amerikietiškojo futbolo komentatoriaus darbą Ajovos universitete. 1937 m. dalyvavo aktorių atrankoje, bei pasirašė septynių metų sutartį su Warner Brothers kompanija. 1942 m. suvaidino filme „Kings Row“ („Karalių ginčas“), kuris buvo nominuotas oskaru.

1952 m. ir 1956 m. R.Reiganas buvo prezidento Dvaito Eizenhauerio rinkiminės kampanijos dalyvis, o 1960 m. Ričardo Niksono. 1962 m. perėjo į respublikonų partiją.

1964 m. dalyvaudamas respublikonų kandidato B.Goldvoterio (Barry Goldwater) rinkiminėje kampanijoje, atskleidė savo ideologines pažiūras, sakydamas: „Tėvai - įkūrėjai (JAV) žinojo, kad vyriausybė negali kontroliuoti ekonomikos nemanipuliuodami žmonėmis. Jie žinojo, kad jei vyriausybė nori kažko pasiekti, ji turi panaudoti jėgą ir prievartą tikslo pasiekimui. Atėjo laikas pasirinkti". Vėliau ši kalba , pavadinta "Laikas pasirinkti", tapo plačiai žinoma ir laikoma Reigano politinės karjeros pradžia.

1966 m. buvo išrinktas respublikonų partijos kandidatu į Kalifornijos gubernatorius postą ir įveikęs demokratų partijos kandidatą  Edmundą Petą-Brauną tapo gubernatoriumi.

1980 m. tapo Respublikonu partijos kandidatu į JAV prezidento postą. Rinkimų kampanijoje susikovė su tuometiniu prezidentu demokratu Džimu Karteriu, kurį nugalėjo ir. 1981 m. įvyko inauguracija. Po ketverių metų, 1985 m. buvo išrinktas antrajai kadencijai.

Ronaldas Reiganas savo prezidentavimo metu palaikė konservatyvias vertybes, sumažino mokesčius, padidino armiją suaktyvino užsienio politiką, žmonėms suteikė daugiau laisvės nuo valdžios, bei užbaigė šaltąjį karą.

Keletas faktų iš Ronaldo Reigano biografijos

1981 metų kovo 30 dieną, prezidentas, spaudos atstovas ir kiti du žmonės buvo  pašauti žudiko Džono Hinklio. Tik per stebuklą kulka nekliudė širdies.

Vos tik pradėjus R.Reiganui prezidentaut, skrydžių kontrolės darbuotojai surengė streiką, nors reglamente pagal reglamentą jie neturėjo tokios teisės.  Prezidentas spaudos konferencijoje pareiškė, jeigu darbuotojai per 48 val. negrįš į savo darbą bus atleisti. Ir iš tikrųjų praėjus terminui buvo atleisti daugiau nei vienuolika tūkstančių darbuotojų.

Reigano memuarai aprašyti „Kur kita dalis manęs?“

www.kabutes.lt


Citatos

Politika yra antroji pagal senumą profesija. Ir aš pastebėjau, kad labai primena pirmąją.
Tėvai - įkūrėjai (JAV) žinojo, kad vyriausybė negali kontroliuoti ekonomikos nemanipuliuodami žmonėmis. Jie žinojo, kad jei vyriausybė nori kažko pasiekti, ji turi panaudoti jėgą ir prievartą tikslo pasiekimui. Atėjo laikas pasirinkti
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |