kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Sue Townsend
Vardas: Sue
Pavarde: Townsend
Gimė: 1946-04-02
Tautybė: Anglė
Aprašymas:

Sue Townsend (Susan Lillian Townsend) - anglų romanų rašytoja ir dramaturgė, geriausiai žinoma už kūrinius  „Adrianas Moulas“. Nors rašytojos kūriniai jungia komedijinį žanrą su socialinių komentaru, tačiau autorė taip pat rašo dramos darbus.


Gimė Leičesteryje (Didžioji Britanija). Tėvas buvo laiškanešys ir ji buvo vyriausia šeimoje iš penkių seserų. Lankė vietinę mokyklą ir joje vėliau neišlaikė egzamino ir buvo priversta keisti mokyklą. Galiausiai būdama 15 metė mokslus ir pradėjo dirbti įvairius darbus.

Būdama aštuoniolikos metų susituokė su paprastu darbininku ir būdama 22 m. jau buvo pagimdžiusi tris vaikus. Perkopusį trečiajį dešimtmetį ji prisijungė prie rašytojų grupės Fynikso teatre Leičesteryje..

1981 m. parašo pjesę Womberang  ir pagal ją buvo pastatytas spektaklis.  Kitos rašytojos pjesės: anielio Lamberto šmėkla (1981 m.), „Fojė“ (1981 m.), Kapitonas Kalėdos ir piktieji suaugusieji (1982 m.), Didžioji dangaus karvė (1984 m.), Derėkis ir pirk (1984 m.), Bandymas užčiuopti žodžius (1984 m.), Disneilendas, ar ne? (1989 m.), Dešimt mažų pirštelių ant rankų, devyni maži piršteliai ant kojų (1990 m.) ir naujausia – Ar sėdite patogiai?

Tačiau ją išgarsino ne pjesės, o romanas „Slaptas Adriano Moulo dienoraštis“ (1982 m.), kuris tapo viena geriausiai parduodamų knygų tais metais.  1984 m. pasirodo knygos tęsinys  „Adriano Moulo brendimo kančios“. šis kūrinys buvo perkamiausių knygų pirmoje vietoje. Iš viso Didžiojoje Britanijoje pasirodė devynios Andriano Moulo knygos.

Lietuvoje pasirodžiusios rašytojos knygos: „Karalienė ir aš“, „Slaptas Adriano Moulo dienoraštis“, „driano Moulo brendimo kančios“, „Vidutinio amžiaus moters vieši prisipažinimai“, „Adrianas Moulas ir masinio naikinimo ginklai “.

www.kabutes.lt


Citatos

Pajūryje yra daug akmenukų, o jūroje daug žuvų
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |