kabutes.kasvyksta.lt
 
Autoriai: A B C Č D E F G H I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Ž
Citatų: 4668 Autorių: 659

    Prisijungimas

Metų horoskopas
Meilės horoskopas Šiandienos horoskopas
Savaitės horoskopas
Mėnesio horoskopas
Laisvalaikis Vilniuje
Pasirinkite miestą:Stephenie Meyer
Vardas: Stephenie
Pavarde: Meyer
Gimė: 1973-12-24
Tautybė: Amerikietė
Aprašymas:

   

    Stephenie Meyer (mergautinė pavardė Morgan) amerikiečių rašytoja, išgarsėjusi „Saulėlydžio“. romanais apie vampyrus. Romanai buvo parduoti 70 milijonų tiražu ir išversti į 37 kalbas. To paties pavadinimo filmas buvo sukurtas 2008 m.. Žurnalas „Time“ sudarytame 100 įtakingiausių žmonių sąraše 49 vietą skyrė S.Meyer .

 
   Rašytoja gimė Konektikute. Vėliau persikraustė į Fyniksą. Paklausta dėl gana įdomios vardo galūnės Stephenie teigė, jos tokia keista vardo rašyba (+ ie = me ) buvo dovanota tėvo Stephen. Juokaudama bestselerių autorė sako, kad šis vardas padeda lengviau žmonėms surasti ją per google paieškos sistemą.

   S.Meyer gavusi stipendiją, galėjo sumokėti už savo tolimesnį kelią Brigham Young universitete, Jutoje.  Universitete didelį dėmesį skyrė anglų kalbai, bet labiau koncentravosi į literatūrą negu į kūrybišką rašymą, kadangi rašytoja nelaikė knygų skaitymo darbu ir galėjo gauti kurso kreditą. Stephenie anglų kalbos bakalaurą gavo 1997 m.

   Gana romantiškai susiklostė pažintis su Stephenie vyru Pancho (tikrasis vardas Kristianas (Christiaan)).  S.Meyer savo vyrą pirmą kartą pamatė būdama keturių metų Fynikse ir jie dažnai vienas kitą matydavo per sekmadienines mišias, tačiau ji neprisiminė, kad jie būtų apsikeitę draugiškumo banga, nekalbant apie malonius žodžius.

   Bet likimas jiems suteikė dar vieną šansą praėjus šešiolikai metų po pirmos pažinties. Naujai užgimusiai porai prireikė tik devynių mėnesių vienas kito pažinimo,   kad jų keliai susijungtų prie bažnyčios altoriaus. Knygų autorė prisipažino, kad dažnai pokalbis su vyru buvo panašu į tokį: „Vieną kartą, kai man buvo dešimt metų aš susilaužiau ranką vakarėlyje“, „Taip, aš žinau kas įvyko. Aš ten buvau, atsimeni?“.

    S.Meyer mėgstamiausi ir didžiausią įtaką darę autoriai Orson Scott Card, Jane Austen, William Shakespeare, Maeve Binchy, Charlotte Bronte, Daphne DuMaurier, L.M. Montgomery, Louisa May Alcott, Eva Ibbotson, William Goldman, Douglas Adams, Janet Evanovich. Įkvėpimo šaltiniu ir mūza laiko muziką, be kurios negalėtų rašyti. Ji išskiria mėgstamiausias grupes: Linkin Park, My Chemical Romance, Coldplay, The All American Rejects, Travis, The Strokes, Brand New, U2, Kasabian, Jimmy Eat.

    „Saulėlydžio“ autorė šiuo metu gyvena Skotsdeile, Arizonoje ir taip pat priklauso $1,3 milijonų vertės namas Marrowstone Saloje, Vašingtone.

Saulėlydis

    Mintis parašyti „Saulėlydį“ kūrybingai asmenybei kilo svajojant 2003 m. birželio 2 d. Svajonė buvo apie merginą ir vampyrą, kuris ją mylėjo, bet troško jos kraujo.  Svajodama parašė juodraštinį variantą, kuris dabar yra tryliktame knygos skyriuje. Praėjus trims mėnesiams svajonė virto užbaigtu romanu, nors pati autorė tvirtino, kad ji niekada neketino išleisti „Saulėlydžio“ ir jį rašė savo malonumui, tačiau perskaičiusi kūrinį sesuo liko sužavėta ir įkalbėjo nusiųsti rankraštį į literatūros agentūras. Rašytoja išsiuntė penkiolika laiškų, iš kurių penki buvo neatsakyti, devyniuose buvo atsakyta neigiamai, o paskutiniame laiške buvo teigiamas atsakymas iš  Jodi Reamer of Writers House. Aštuoni leidėjai konkuravo siekdami teisių leisti Saulėlydį 2003 m.. Aukcioną laimėjo Little, Brown and Company su kuria S.Meyer pasirašė 750000$ vertės sutartį.

   Saulėlydis buvo išleistas 2005 m. 75000 kopijų tiražu. Praėjus mėnesiui kūrinys jau užėmė penktą vietą New York Times dienraščio sudarytame daugiausiai parduodamų per mėnesį knygų sąraše. Kiek vėliau kūrinys užsiropštė ir į pirmą vietą.

Kritikų pastebėjimai

   „Varoma lygiomis dalimis įtampos ir romantikos [ši istorija] verčia skaitytoją uoliai sklaidyti įspūdingo Meyer debiuto puslapius.“ – Publishers Weekly (apžvalga)
 
   „Pavojingi romano fejerverkai bei jaudulys, kurį kelia slapta meilė ir tylus susižavėjimas, virsta siaubingomis lenktynėmis dėl gyvybės... „Saulėlydžio“ skaitytojai mirtinai trokš suleisti į knygą dantis.“ – School Library Journal (apžvalga)

Tačiau nemažai kritikų vadina kūrinius populiariąja literatūra, skaitalu vaikams, groteskiškomis pasakomis ir t.t.

šiuo metu saulėlydžio yra sukurtos penkios sagos: „Saulėlydis“, „Jaunatis“, „Užtemimas“, „Breaking Dawn“, „Midnight Sun“. Kiti kūriniai: „Prom Nights from Hell“, „The Host“.

 

  


Apie filmą Twilight
Filmo traileris

Valdas Kiziūnas

www.kabutes.lt


Citatos

Kada gyvenimas pasiūlo jums svajonę didesnę negu jūsų lūkesčiai ir tai nėra protinga sielvartauti, kada ateina pabaiga?
Aš mėgstu naktį. Be tamsos, mes niekada nepamatytume žvaigždžių. (Saulėlydis)
Nesvarbu,k okia tobula bebūtų diena, ji visuomet baigiasi.
Aš nusprendžiau, kad jeigu jau vis tiek keliausiu į pragarą ,tai bent jau pasistengsiu tai nusipelnyti.
Buvau sau uždraudusi apie jį galvoti. Ir labai stengiausi laikytis tos taisyklės. Be abejo, kartais pasiduodavau: juk buvau tik žmogus.
Man tu esi kaip demonas, pakilęs tiesiai iš mano asmeninio pragaro, kad mane pražudytų.
Visos teisės saugomos ©2008 Kabutės.lt - Apie mus - Lietuviškos kabutės - Pasiūlyti citatą Nuorodos: citatos.com | posakiai | Skelbimai Kaune |